[8-1]
Újra megkérlek, hogy a Bömbimese elejét és végét is tedd fel. |
Szia Zoé,
azért nem találtuk a portálodat a http://macska.lap.hu-n, mert Macskák, macskafélék néven van rajta! |
Zoé
Szeretném, ha vki tudna segítséget nyújtani a macskák terén! Aki tud, itt segítsen, méghozzá is kellene: Himalája, burma, birma, bombay, balinéz, és rex (főként) jellemének leírása! |
Zoé
Kata Köszi a segítséget! |
Szia!
Mivel ma nagyon türelmetlen, és ideges kedvemben vagyok (ami Neked most nagy szerencse lesz!) segítek egy kicsit, ahelyett, hogy végignézzem, hogy kb. majd 1-2 hónap múlva kész lesz minden saját szöveged! De a hogyan lehetsz-ez, meg a holmikat felrakni már igazán a Te feladatod lesz! A feltétel az, hogy kimásolhatod, és ki is törölheted a macskafajták leírását, de a fenti Szöveget nem! remélem tisztázzuk egymást, és meg is értjük, aztán békésen abbahagyod a másolást! Majd igyekszem a te stílusodhoz hasonlóan írni.
Ocelot Másnéven pardál. Közép- és Dél-Amerikában a legelterjedtebb kismacskafélének számít. Farkával együtt másfél méter, és kb 12-16 kg súlyú. sárgásbarna bundáján fekete pettsek, és sötétebb foltok találhatóak. Jó mászó, ügyesen megmássza a sziklákat és a fákat. A vizet (mint macskák általában) nem kedveli, de nem kerüli a mocsaras vidékeket sem. Éjszaka aktív, kisebb emlősöket madarakat ejt el. Veszélyben: hiába a nagy elterjedés, szép bundája keresett árucikk, ezért sokan vadásznak rá.
Jaguár A jaguár Amerika egyik legnagyobb macskaféléje, leggyakrabban az eső- és őserdőkben él. 60-120 kg közti a súlya. A leopárdal és (néha) a gepárddal szokták összetéveszteni. Feje nagyobb, mint a másik kettőé, lábai rövidebbek, és a bundáját tarkító foltok is mindhárom fajnál eltérőek. A gepárd karcsúbb, mint a jaguár. A leopárd és a gepárd Afrikában él. Szeret a fákon pihenni, és a víztől sem fél. A vízben főként a halakra, a szárzfóldön tapírokra vadászik. Magányosan él, csak párzáskor van együtt a hím és a nőstény. A hímek versengenek a nőstény kegyeiért, így gyakran halállal végződnek a küzdelmek. A nőstény 1-4 utódot hoz a világra, melyek három hónapig szopnak, és addig maradnak anyjuknál, amíg nem lesznek újra kölykei.
Tigris Az összes macskaféle közül a legnagyobb, Ázsiában honos. A kifejlett hím majdnem 400 kg (360-380), és akár 3 és fél méter hosszú. A tigrisek közt is a legnagyobb a szibériai tigris, a legismertebb pedig a bengáli. Szinte minden állatra veszélyt jelent, kevés a kivétel, amire ne vadászna. Magányosan él. A nőstény általában 3 kölyköt ellik.
Leopárd A leopárd a párduc afrikai alfaja. egyike azon néhány macskaféléknek, amelyek még csak nem is veszélyeztettek. Ez (talán) annak köszönhető, hogy megél a magas hegységeken, ráadásul nagyon eszes* és ravasz. Nagyon jól tud mászni, zsákmányát a fákra felhurcolja. Közepes testű patásokra vadászik. *, eszes és ravasz: A vadászok nehezen találnak rá, megérzi a veszélyt. Ki tud szökni a csapdákból, általában ellenál, ha csaléteket használnak elfogására.
Egyenlőre ennyi, majd lehet, hogy még segítek... De mostmár kelj fel, és többet ne másolj!
Kata
|
Zoé
Adri:
Kössz a segítséget, ide írj: zoe11@vipmail.hu Ja, és kijavítottam a hibust :) |
Sziasztok, Adri vagyok!
a szavazást nem tudom hova kell írni, úgyhogy ide írom: 11. az összes
hát igen imádom a macskákat! Tudok még jónéhány fajta cicuról. Add + az e-mailcímed és oda elküldöm, képpel együtt. |
Ha tudsz még valamilyen macskafajtát, ide írd le a jellemzését (minimum 8 mondat!) És én felteszem, meg mellé írom, hogy kitől származik! A neveteket itt sem szabad elfelejteni felírni!! |
[8-1]
|